5 kroků, jak začít podnikat

jak začít podnikat

Chcete začít podnikat, ale nevíte, jak na to nebo vám chybí odvaha začít? Jste v zaměstnání, které vás nenaplňuje a toužíte po změně? Pak věřte, že nejste sami. Mnoho lidí sní o tom, že se osamostatní a začne dělat to, co je skutečně baví. Jenže neví, jak z kolotoče stereotypu vystoupit.

Dobrá zpráva je, že nikdy není pozdě začít znovu. Každý z nás má nějaký talent a vášeň, které může využít ve svůj prospěch. Stačí je jen objevit a začít rozvíjet. Jak na to? Zde je 5 kroků, které vám pomohou najít vaši vášeň a nastartovat vlastní byznys.

jak začít podnikat

Poznejte sami sebe

 1. Prvním krokem je sebepoznání. Zamyslete se nad tím, co vás baví, v čem jste dobří a co vám jde přirozeně. Vzpomeňte si na své dětství a na činnosti, které vás naplňovaly. Často jsou to právě naše rané zájmy, které nám napoví, kde leží naše skutečné nadání.

Nebojte se experimentovat a zkoušet nové věci. Vyjděte ze své komfortní zóny a objevujte dosud nepoznané. Jen tak na sebe můžete narazit v nečekané situaci a uvědomit si, co je vaším skutečným posláním.

Vzdělávejte se

 1. Jakmile najdete oblast, která vás zajímá, začněte se v ní vzdělávat. Čtěte knihy, navštěvujte kurzy a semináře, sledujte inspirativní osobnosti v oboru. Nasávejte informace jako houba a nebojte se ptát.

Vzdělání je základ a investice do sebe sama se vždy vyplatí. I když třeba nakonec zjistíte, že daný obor není pro vás to pravé, získáte cenné zkušenosti a znalosti, které se vám budou v životě hodit.

Obklopte se podobně smýšlejícími lidmi

 1. Důležité je najít svůj „kmen“, tedy skupinu lidí, kteří mají podobné zájmy a cíle jako vy. Vyhledávejte setkání a networkingové akce, kde můžete potkat inspirativní osobnosti a navázat nové kontakty.

Obklopte se lidmi, kteří vás podporují a motivují k růstu. Vyhýbejte se naopak toxickým jedincům, kteří vás stahují dolů a zpochybňují vaše sny. Pamatujte, že jste průměrem pěti lidí, se kterými trávíte nejvíce času. Vybírejte proto své okolí moudře.

Obklopit se lidmi s podobnými zájmy můžete například tady >>

Začněte tvořit

Teorie je důležitá, ale skutečné kouzlo se děje v praxi. Jakmile trochu nahlédnete pod pokličku vašeho vysněného oboru, pusťte se do tvoření. Začněte psát, malovat, programovat, vařit nebo cokoliv, co vás naplňuje.

  Ze začátku to nemusí být dokonalé, ale důležité je vytrvat a pracovat na sobě. Praxí se zdokonalíte a časem zjistíte, že děláte pokroky. Nebojte se své výtvory publikovat a sdílet s ostatními. Zpětná vazba je nesmírně cenná pro váš další rozvoj.

  Pokud je to možné, začněte tvořit ve volném čase při zaměstnání. Díky tomu nebudete ve finančním stresu. Další variantou je, že si vytvoříte dostatečnou rezervu, minimálně na rok, ale ideálně déle, abyste měli z čeho žít, než se vám podnikání rozjede a uživí vás.

  Buďte trpěliví a nevzdávejte se

  1. Cesta za vysněným byznysem nebývá přímočará a bez překážek. Budou přicházet momenty pochybností a stagnace, kdy budete mít chuť to vzdát. V takových chvílích je důležité neztratit víru a jít si za svým snem.

  Mějte na paměti, že každý úspěch stojí na mnoha nezdarech a selháních. Nikdo se nestane mistrem přes noc. Vytrvalost a schopnost vytrvat i přes překážky odděluje skutečné šampiony od průměru.

  Pokud budete následovat těchto 5 kroků a vytrvale pracovat na svém snu, věřím, že dříve či později najdete vášeň a odvahu se osamostatnit. Pamatujte, že všechno začíná prvním krokem. Udělejte ho ještě dnes směrem k životu a podnikání, po kterém toužíte. Nikdy není pozdě začít znova.

  7 etap podnikatele – jak přejít od zaměstnance k úspěšnému podnikateli >>

  Z druhé do třetí fáze: Jak přejít z fáze inspirace do fáze služeb druhým v podnikání >>

  Z třetí do čtvrté fáze: Jak se dostat z fáze služeb do fáze vlastních online projektů >>

  Ze čtvrté do páté fáze: Jak vytvořit projekt, který bude fungovat i bez vás >>

  Z páté do sedmé fáze: Cesta k dlouhodobému úspěchu v podnikání >>

  Přijďte na setkání podnikatelů

  Co můžete získat:

  • nové nápady
  • zpětnou vazbu ostatních podnikatelů
  • nové kontakty
  • nastartujete svůj růst
  Více informací o setkání a přehled termínů

  jak být více vidět na internetu

  Objevte 10 klíčových tipů,jak být více vidět na internetu a zvýšit svůj zisk

  Naučte se, jak zvýšit viditelnost své značky na internetu a přilákat více potenciálních zákazníků

  Stáhnou zdarma

  jak začít s propagací na internetu

  E-book Jak začít s propagací na internetu je vaším komplexním průvodcem,

  který vám odhalí, jak efektivně využít sílu digitálního marketingu pro růst vašeho podnikání.

  Stáhnout ZDARMA

  Nejčtenější články z rubriky Pro začínající podnikatele

  Nejnovější články z rubriky Pro začínající podnikatele

  Komentáře

  Přidat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..